fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media

Nie żyje dziennikarz TVP. Zginął w wypadku

Nie żyje Piotr Świąc, dziennikarz TVP Gdańsk. Zginął w wypadku. Miał 54 lata
materiały prasowe
Nie żyje Piotr Świąc, dziennikarz i prezenter TVP Gdańsk. Zginął w wieczornym wypadku na drodze krajowej nr 20 pod Borczem na Pomorzu, podobnie jak kierowca pojazdu, z którym zderzył się dziennikarz.

Do tragedii doszło wczoraj po godz. 22 na DK 20 na odcinku Żukowo - Kościerzyna w okolicy miejscowości Borcz. Zderzyły się tam dwa samochody osobowe, w wyniku czego śmierć poniosły dwie osoby.

Na miejscu przez kilka godzin trwały czynności zmierzające do ustalenia szczegółowych okoliczności i przyczyny wypadku. Droga była zablokowana, a policjanci kierowali kierowców na objazdy.

Jedną z ofiar wypadku jest Piotr Świąc, dziennikarz TVP Gdańsk. Wczoraj wieczorem prezenter zdążył jeszcze poprowadzić o 21.30 ostatnie, piątkowe wydanie Panoramy, lokalnego programu informacyjnego.

Piotr Świąc od początku swojej kariery dziennikarskiej związany był z Trójmiastem. Ukończył studia na Wydziale Zarządzania oraz Podyplomowe Studium Dziennikarstwa na Uniwersytecie Gdańskim. Od razu wiedział, że chce być dziennikarzem. Kończył szkolenia i staże zagraniczne, m.in. w Niemczech (Radio Bremen).

Szybko przebił się na lokalnym rynku, a potem był prowadzącym Wiadomości w TVP1 oraz gospodarzem porannego pasma ogólnopolskiego w TVP Info.

Od 1994 do 2001 roku był prezenterem studia oprawy TVP1. Przez wiele lat współpracował z TVP3 Gdańsk, tworząc i prowadząc takie programy, jak: Panorama, Forum Panoramy i Forum Gospodarcze. Prowadził też zajęcia ze studentami Uniwersytetu Gdańskiego.

Na swoim koncie ma nagrody i wyróżnienia, m.in. Przeglądu i Konkursu Oddziałów Terenowych TVP, jest laureatem "Ostrego Pióra" przyznawanego przez BCC, a także odznaczenia "Zasłużony dla Gospodarki Rzeczypospolitej Polskiej". Czas wolny lubił spędzać na Kaszubach.

"Żegnam wrażliwego, życzliwego, ciepłego człowieka, rzetelnego dziennikarza poświęconego sprawom Trójmiasta i Pomorza" – napisał w mediach społecznościowych wojewoda pomorski Dariusz Drelich.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA