fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media

Bartosz Zmarzlik sportowcem roku. Lewandowski drugi

Bartosz Zmarzlik
fot. Shutterstock
Bartosz Zmarzlik, żużlowy mistrz świata, został wybrany Sportowcem Roku 2019 w 85. plebiscycie "Przeglądu Sportowego". Drugie miejsce w plebiscycie zajął kapitan piłkarskiej reprezentacji Polski, Robert Lewandowski. Trzeci był młociarz Paweł Fajdek.

- Dziękuje wszystkim, którzy oddali na mnie głos. Moja dyscyplina się rozwija. To niesamowite, że zająłem pierwsze miejsce. Dziękuję też rodzicom i mojej narzeczonej. Bez nich nie byłoby mnie tutaj – mówił Zmarzlik, cytowany przez Onet.

Tuż za podium znalazła się żeńska sztafeta 4x400 metrów (Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik, Justyna Święty-Ersetic, Patrycja Wyciszkiewicz), która w 2019 roku zdobyła wicemistrzostwo świata. Dalsze miejsca zajęli: Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Wilfredo Leon, Piotr Lisek, Marcin Lewandowski oraz Mateusz Ponitka.

Drużyną roku wybrano koszykarską reprezentację Polski, ćwierćfinalistów mistrzostw świata.

Trenerem roku została Jolanta Kumor, która na co dzień szkoli polskiego młociarza, Pawła Fajdka.

Plebiscyt "Przeglądu Sportowego" w którym wyłaniany jest Sportowiec Roku, organizowany jest od 1926 roku. Najwięcej zwycięstw odniosła w nim Justyna Kowalczyk, która wygrała plebiscyt pięciokrotnie.

Źródło: Onet
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA