fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media

Czabański pozwał Facebooka za "łamanie wolności słowa"

Fotorzepa/ Robert Gardziński
- Dzisiaj rano złożyłem pozew w Pierwszym Wydziale Cywilnym Sądu Okręgowego w Warszawie przeciwko Facebookowi, za łamanie konstytucyjnej zasady wolności słowa w Polsce - poinformował Krzysztof Czabański, przewodniczący Rady Mediów Narodowych.

- Mamy bardzo dużo sygnałów o tym, że Facebook w sposób dowolny promuje, bądź nie promuje, rozpowszechnia, bądź nie rozpowszechnia różnego rodzaju posty. Zaszło podejrzenie, że robi to już w taki sposób, jak kiedyś władza totalitarna - przez zapis na konkretne nazwiska - tłumaczył w Toruniu Czabański. Jak podkreślił, posty z jego konta poselskiego na Facebooku trafiają na utrudnienia i nie są rozpowszechniane.

Zdaniem przewodniczącego Rady Mediów Narodowych "Facebook pełni rolę głównego cenzora w mediach społecznościowych". Ocenił przy tym, że gigantowi mediów społecznościowych można wytoczyć proces zbiorowy. - To już dotyczy wielu osób, zwłaszcza osób, które są światopoglądowej zbliżonej do mojej - mówił Czabański, cytowany przez Polskie Radio.

Czabański zauważył, że decyzje w sprawie blokad na Facebooku wydawane są anonimowo i "nie ma właściwie trybu odwoławczego" w takich sprawach.

Źródło: rp.pl/ Polskie Radio
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA