fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media

Morawiecki do mediów: Odpowiadacie za oddzielanie ziarna od plew

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Premier Mateusz Morawiecki podkreślił rolę mediów w społeczeństwie i wskazał, że w kontekście podawania informacji, to one odpowiadają za "oddzielanie ziarna od plew”.

Jak informuje Polskie Radio, szef rządu wraz z ministrami rozmawia w kancelarii premiera z dziennikarzami oraz liderami opinii. 

Premier Mateusz Morawiecki wyraził radość z kolejnego takiego spotkania zorganizowanego w KPRM. - Wiadomo, że media to czwarta władza. My też jesteśmy władzą, dlatego porozmawiamy jak władza z władzą, ale właśnie przede wszystkim po to, żeby informacje dotarły do społeczeństwa dzięki Państwu w sposób możliwie prawdziwy - powiedział. 

Podkreślił także, że w ostatnim czasie często słyszy się pojęcie "fake news”. - Oddzielanie ziarna od plew to niezwykle ważna sprawa, za którą Państwo odpowiadają w ogromnym stopniu. Można powiedzieć, że to, co Państwo robicie, to takie wielkie powołanie. Bardzo cieszę się, że mamy kontakt, chciałbym byśmy mieli go jak najczęściej - powiedział szef rządu dziennikarzom i podziękował za ich pracę. Premier Morawiecki dodał również, że media są partnerem w przekazywaniu społeczeństwu wiadomości - podaje Polskie Radio.

Źródło: Polskie Radio
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA