fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media i internet

Alex Jones wyrzucony z YouTube, Spotify i iTunes. Za fake news i mowę nienawiści

Bloomberg
Alex Jones, prawicowy amerykański dziennikarz śledczy, został wyrzucony z serwisów YouTube i Spotify oraz iTunes Store. Prowadzonych przez niego stron pozbył się też Facebook.

Jones jest chyba najbardziej znanym w USA zwolennikiem spiskowych teorii. Jest wydawcą audycji The Alex Jones Show i twórcą stron internetowych Infowars, NewsWars oraz PrisonPlanet. Do niedawna był bardzo aktywny na Facebooku.

Jest specjalistą od tworzenia i kolportowania kontrowersyjnych teorii. Alex Jones uważa, że zamach na World Trade Center został ukartowany przez amerykański rząd. Twierdzi też, że władze maczały palce w zamachach bombowych w Oklahoma City w kwietniu 1995 roku. Jest też przekonany, że Amerykanie sfingowali lądowanie astronautów na Księżycu, a strzelanina w 2012 w szkole w Sandy Hook to mistyfikacja.

Jones mówi o sobie, że jest libertarianinem i paleokonserwatystą. Dla przeciwników jest członkiem ruchu alt-right lub far-right. Jest antyszczepionkowcem i często używa mowy nienawiści, co zdecydowało o zablokowaniu jego działalność w kanałach społecznościowych - informuje CNBC.

Jones jest też zwolennikiem prezydenta Donalda Trumpa oraz prawa do posiadania broni.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA