fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

UKE oficjalnie rusza z regulacją kablówek

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Nie tylko Orange Polska, ale też Netia i operatorzy telewizji kablowych będą mieli obowiązek udostępnienia infrastruktury konkurentom.

Wiadomo już, jak ma wyglądać regulacja operatorów telewizji kablowej zapowiedziana przez Marcina Cichego, prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Ruszyły konsultacje projektów decyzji regulatora.

Żeby rosła konkurencja

– Chcemy was zachęcić do zmiany modelu biznesowego świadczenia usług, wykorzystania przepisów i zaplecza regulacyjnego obowiązków nakładanych do tej pory na Orange Polska. Chcemy promować dobre praktyki współpracy, wspólnych inwestycji, myślenia o tym, jak współkorzystać z infrastruktury – mówił do szefów telewizji kablowych Cichy w październiku. W ten sposób zapowiadał regulację segmentu, który do tej pory cieszył się swobodą.

Teraz zapowiedzi te nabierają konkretnych wymiarów. UKE przedstawił projekty decyzji dla sześciu podmiotów i rozpoczął oficjalne konsultacje z rynkiem. Potrwają do 8 kwietnia. Według regulatora w ten sposób powstać ma uniwersalny model regulacji zapobiegający niepotrzebnemu powielaniu infrastruktury w k...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA