fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media i internet

Świnka Peppa sprzedana za 4 mld dolarów

AFP
Aż 4 mld dol. zapłaci za spółkę eOne, właściciela głównie praw do wizerunku tej postaci, amerykański koncern Hasbro.

Walka o Peppę trwała kilka miesięcy. Prawa do tej marki chciał też kupić brytyjski kanał ITV, ale według doniesień brytyjskich mediów oferował ok 1,1 mld funtów. Amerykanie przebili tę cenę trzykrotnie i wyłożyli 3,3 mld funtów – ok. 4 mld dol.

Świnka Peppa i poświecony jej serial animowany to w Wielkiej Brytanii wciąż bardzo popularny produkt dla dzieci, co widać choćby po liczbie gadżetów w sklepach. Także w Polsce jest to jest jedna z ulubionych postaci w grupie najmłodszych dzieci. Poświecone jej produkty są dostępne w sklepach w całej Europie czy Azji. To nie tylko zabawki, ale także np. lody, które ma w ofercie francuski Lidl.

Hasbro to jeden z potentatów na rynku produktów dla dzieci i zabawek, należą do niego takie marki jak Monopoly, Scrable, Playskool czy Transformers. Przejęcie brytyjskiej spółki to największa transakcja w historii tego koncernu. eOne poza prawami do postaci Peppy i jej rodziny, jest także producentem lub dystrybutorem takich produkcji, jak "The Walking Dead", sagi "Zmierzch" oraz "Igrzyska śmierci".

Analitycy podają, że w sprzedaży firmy na pewno pomógł zbliżający się Brexit, które prowadzi do spadku wartości funta, a prawdziwe problemy gospodarka brytyjska dopiero ma przed sobą. Dlatego akcjonariusze eOne chcieli się ze spółki wycofać – choć jest ona kanadyjska, to akcje notowane są w Londynie i na ich cenę wpływa ogólna, nie najlepsza kondycja brytyjskiego rynku akcji.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA