fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Lotnictwo

easyJet zatrudnia załogi z Air Berlin

Bloomberg
Tania linia brytyjska osiągnęła ze związkiem Verdi porozumienie o warunkach zatrudniania dawnych załóg Air Berlin

easyJet ogłosił wcześniej chęć zatrudnienia około tysiąca pilotów i personelu pokładowego zlikwidowanej linii po przejęciu części jej działalności na lotnisku Berlin-Tegel i wzięciu w leasing 25 samolotów A320.

Linia poinformowała, że porozumienie z Verdi przewiduje bardzo atrakcyjne warunki dla dawnych pracowników Air Berlin, związek jest też zadowolony z tej umowy. Nowi pracownicy będą zatrudniani na lokalnych umowach i będą objęci wcześniej wynegocjowanymi układami zbiorowymi.

- Bardzo cieszy nas powitanie dawnych załóg Air Berlin w easyJet, ich doświadczenie doda z pewnością dużej wartości naszej linii — oświadczył szef działu współpracy z firmami w easyJet Group, Stuart MacDonald. „W tych okolicznościach cieszy nas, że easyJet był chętny negocjować i zgodził się na uczciwe warunki w ramach naszych porozumień zbiorowych przy zatrudnianiu b. załóg Air Berlin. Są to preferencyjna i przyspieszona procedura rekrutacyjna, porównywalne dochody dla tych, którzy zechcą przejść do easyJet" — stwierdził w komunikacie przedstawiciel Verdi, Holger Roessler.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA