fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Lotnictwo

Strajk niemieckich przewoźników

AFP
Personel pokładowy niemieckiej Lufthansy odwołał strajk zaplanowany na niedzielę, 20 października. Ale protestować zamierzają linie zależne – Eurowings, Sun Express, Germanwings oraz Lufthansa Cityline.

Nie odbędzie się w związku z tym 300 rejsów zaplanowanych w niedzielę z Frankfurtu i Monachium między 6 a 11 rano i ucierpi na tym ok 60 tys. pasażerów. Lufthansa Cityline i Sun Express latają do Polski.

Stewardesy i stewardów samej Lufthansy od strajku powstrzymała obietnica 2-procentowej podwyżki płac. To nawet więcej, niż chciały związki domagające się podwyżki o 1,8 proc. w ciągu pół roku. Wiceszef związku pracowników pokładowych UFO, Daniel Flohr z zadowoleniem przyjął postawę pracodawcy, ale nazwał ją „grą w szachy" .

- Oczywiście chodzi tutaj o pozytywny odbiór rezygnacji ze strajku przez media, ale z naszej strony dajemy sygnał, że takie dzielenie załóg nie jest odpowiednią strategią i na dłuższą metę nie da efektu - mówił Flohr. Jak informuje UFO między związkiem a Lufthansą pozostaje jeszcze wiele niewyjaśnionych kwestii, a stosunki są generalnie bardzo napięte. Zarząd LH groził związkowcom, że wytoczy im sprawę w sądzie, który zapewne uzna strajk za nielegalny, z kolei związki podtrzymują swoją gotowość do masowego i bezterminowego protestu w przyszłym miesiącu.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA