fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Lotnictwo

Osiem B787 wycofanych, mają wady kadłuba

Adobe Stock
Niektóre linie lotnicze używające B787 Dreamliner wycofały z użycia 8 samolotów po wykryciu przez ich producenta dwóch różnych problemów w części kadłuba. Boeing szuka przyczyny, powiadomił o wszystkim amerykański urząd lotnictwa FAA.

- Natychmiast skontaktowaliśmy się z liniami, które używają te osiem maszyn, aby powiadomić je o sytuacji, samoloty zostały tymczasowo odsunięte od latania, aż zostaną naprawione — poinformował rzecznik Peter Pedraza.

„Boeing zidentyfikował dwa odrębne problemy produkcyjne dotyczące łączenia niektórych sekcji w tyle kadłuba B787, które (problemy) łącznie nie spełniają naszych norm projektowych. Ustaliliśmy, że oba problemy dotyczą 8 samolotów z dostarczonej floty i dlatego muszą być skontrolowane i naprawione przed dalszą działalnością" — cytuje komunikat koncernu cyfrowy portal lotniczy Air Current, który jako pierwszy podał tę informację.

Niespodziewane uziemienie dreamlinerów dotyczy United Airlines, Singapore Airlines i Air Canada — ogłosił Air Current. United poinformował, że dotyczy to jednego samolotu, który nie jest używany, SIA wyjaśnił, że jeden z jego B787-10 miał problem techniczny. — Ten samolot nie pracuje, współpracujemy z Boeingiem nad rozwiązaniem — powiedział Reuterowi rzecznik SIA. Krzysztof Moczulski, rzecznik PLL Lot powiedział „Rzeczpospolitej", że te problemy nie dotyczą samolotów Lotu.

To nie jest pierwszy problem dreamlinera w ciągu 9 lat jego służby. W 2013 r. wszystkie te samoloty zostały uziemione na 3 miesiące z powodu pojawiania się ognia w bateriach — przypomniała CNN.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA