fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Lotnictwo

Saudyjczycy będą latać taniej

123rf.com
Linie lotnicze Saudi Arabian Airlines poinformowały, że od połowy 2017 roku będą miały własną tanią linię lotniczą.

Prezes państwowych saudyjskich linii lotniczych Saleh bin Nasser Al-Jasser powiedział agencji SPA, że nowa linia będzie się nazywać Flyadeal i będzie całkowicie niezależna od spółki-matki. Nie podał jednak żadnych dodatkowych szczegółów np. dotyczących finansowania nowej linii lotniczej.

W Arabii saudyjskiej funkcjonuje już jedna tania linia i jest nią flynas - też należąca do Saudi Arabian Airlines, która obsługuje zarówno krajowe jak i międzynarodowe połączenia lotnicze.

Według gazety "Arab News" powstanie nowej linii lotniczej to jeden z elementów przebudowy saudyjskiej gospodarki. W związku ze spadającymi cenami ropy naftowej rząd w Rijadzie zapowiedział, że zamierza uniezależnić saudyjska gospodarkę od ropy naftowej i zainwestować w inne dziedziny gospodarki. Saleh bin Nasser Al-Jasser potwierdził w rozmowie z SPA, że rozwój transportu lotniczego ma być elementem dywersyfikacji gospodarki.

Jednak zdaniem mediów w związku z drastycznym spadkiem cen ropy może się okazać, ze poza prywatyzacją części firm rząd w Rijadzie będzie także musiał podnieść podatki, a także zrezygnować z subwencjonowania prądu i wody.

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA