fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Lotnictwo

Umowa Ryanaira z pilotami w Niemczech

Bloomberg
Największy w Europie tani przewoźnik zawarł z głównym związkiem niemieckich pilotów Verdim Cocpit czteroletnią umowę w sprawie siatki płac i dodatków. To kolejny sukces przewoźnika w wychodzeniu z serii konfliktów z załogami

Ryanair zawarł już kilka takich umów, w ostatnich miesiącach osiągnął znaczne postępy w rozmowach z innymi organizacjami pracowniczymi i ma nadzieję dojść do porozumienia w najważniejszych krajach do końca marca. Niektóre duże związki zawodowe wskazują jednak na utrzymywanie się nadal problemów, brytyjski BALPA stwierdził w styczniu, że narasta prawdziwa frustracja z powodu rozmów z dyrekcją.

Czytaj także: Nowy pakiet dla prezesa i rady Ryanaira

Kierownictwo irlandzkiej linii podało teraz wiadomość o osiągnięciu umowy o systemie płac i dodatków na okres czterech lat ze związkiem VC, który zorganizował pierwszy strajk w tej linii w grudniu 2017 roku. Dyrekcja ma nadzieję zawrzeć z nim do końca marca porozumienie o zbiorowym układzie pracy, z kolei związek zakłada to samo ambitniej do połowy marca — pisze Reuter.

„Uzgodniono siatkę płac, która będzie integralną częścią układu zbiorowego pilotów Ryanaira w Niemczech" — oświadczył rzecznik VC Jannis Schmitt i dodał, że doszło do postępu w negocjowaniu przywilejów socjalnych pracowników.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA