fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Lotnictwo

Szefowie banków zamieszani w aferę z Alitalią

Bloomberg
Prokuratura z Civitavecchia pod Rzymem prowadzi postępowanie wobec 21 osób, w tym prezesa banku UniCredit i wiceprezydenta Intesa Sanpaolo w ramach śledztwa o bankructwie Alitalii.

Postępowanie dotyczy okresu od 1 stycznia 2015 do 2 maja 2017, gdy nierentowny przewoźnik zwrócił się do skarbu państwa o wprowadzenie w nim zarządu komisarycznego drugi raz w ciągu niepełnej dekady — informuje Reuter. Szef UniCreditu, Jean-Pierre Mustier i Paolo Colombo z Intesa Sanpaolo zasiadali wówczas w radzie nadzorczej tej linii lotniczej. Innymi osobami, objętymi postępowaniem są członkowie dawnego kierownictwa Alitalii i rady nadzorczej.

Prokuratorzy starają się dociec, czy te osoby doprowadziły do oszukańczego bankructwa zatwierdzając komunikaty finansowe linii, które nie odzwierciedlały jej faktycznego stanu. Po zakończeniu takiego postępowania prokuratura publikuje w oficjalnym dokumencie główne elementy śledztwa i zwykle występuje o do sądu o wszczęcie procesu.

Alitalia znajduje się od 2018 r. pod zarządem komisarycznym i grozi jej likwidacja, jeśli rząd nie znajdzie chętnych do jej uratowania. Ostatnie dwie próby nie powiodły się, według ocen analityków, linia kosztowała dotąd włoskich podatników ponad 9 mld euro.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA