fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Latanie naprawdę tanie

123RF
Linie lotnicze dopiero teraz zaczynają korzystać z taniego paliwa. Szykują znaczne przeceny biletów. Zanosi się na nową wojnę cenową.

Ubiegły rok był dla światowego lotnictwa najlepszy od kryzysowego odbicia w 2010 r. Bieżący też może być pomyślny i dla pasażerów, i dla przewoźników – wynika z najnowszego raportu Międzynarodowego Stowarzyszenia Przewoźników Powietrznych (IATA).

Fenomen Indii

Poza Rosją i Brazylią wszystkie liczące się rynki lotnicze odnotowały wzrost. Najszybciej rósł ruch w Azji – o 8,2 proc., głównie dzięki takim fenomenom, jak rynek indyjski, gdzie przewozy pasażerskie w 2015 r. w porównaniu z 2014 r. zwiększyły się aż o 25 proc. Nie przestają zadziwiać przewoźnicy z regionu Zatoki, którzy odnotowali wzrost o 10,5 proc. Linie bliskowschodnie, co jest w dużym stopniu zasługą Emirates, mają już 14,2-proc. udział w światowym transporcie lotniczym.

Mimo kryzysu nie ucierpiał transport lotniczy w Chinach – wzrost o 8,2 proc., tylko o włos więcej niż w Polsce, gdzie zwiększył się o 8 proc. Ruch w Europie wzrósł o 5 proc.

– Byłoby o wiele lepiej,...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA