fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Lotnictwo

Jaka jest przyszłość Lotniska Chopina po otwarciu CPK?

lotnisko-chopina.pl
Na pewno Lotnisko Chopina nie będzie tym, czym jest teraz, czyli dużym portem przesiadkowym. Tę funkcję przejmie Centralny Port Komunikacyjny - podkreślił Marcin Horała, pełnomocnik rządu ds. CPK i sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury, cytowany przez Business Insider Polska.

Rozmowy o budowie CPK nabierają tempa, a wielu pasażerów podróżujących zadaje sobie to samo pytanie - co dalej z Lotniskiem Chopina w Warszawie? Pełnomocnik rządu ds. CPK i sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury Marcin Horała wypowiedział się na temat przyszłości stołecznego portu lotniczego na konferencji poświęconej zrównoważonemu rozwojowi lotnisk.

Choć twierdzi, że przyszłość największego lotniska w Polsce nie jest jeszcze przesądzona, to z pewnością nie będzie ono już tak znaczącym portem przesiadkowym jak teraz.

- Za wcześnie na ostateczne decyzje. Trwają analizy, których wyniki planujemy przedstawić w okolicy czerwca. Wówczas będziemy mogli przedstawić dwa lub trzy realne prawnie i ekonomicznie scenariusze, z których wybierzemy ten optymalny - dodał Horała.

Więcej na: Business Insider Polska 

Źródło: Business Insider Polska
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA