fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Lotnictwo

Kobieta udawała chorą, by dostać większy fotel. Samolot lądował awaryjnie

Fotorzepa, Filip Frydrykiewicz
Pasażerka linii American Eagle pozorowała na pokładzie samolotu chorobę tylko po to, by przesadzono ją na większe siedzenie. Pilot lądował awaryjnie.

Mieszkanka Florydy, której imienia nie podają zagraniczne media, leciała w piątek z miasta Pensacola do Miami samolotem linii American Eagle, gdy nagle zaczęła mieć poważne problemy z oddychaniem. Personel pokładowy momentalnie przyszedł jej na ratunek, jednak nic nie pomagało kobiecie. W efekcie pilot podjął decyzję o zmianie kursu lotu w związku z sytuacją kryzysową i zawrócił samolot z powrotem na lotnisko w Pensacoli.

Czytaj także:  Pasażer wsiadł do samolotu ze zbyt grubym kotem. Linia się zemściła 

Ku zdziwieniu załogi, po awaryjnym lądowaniu kobieta magicznie wyzdrowiała i odmówiła wyjścia z samolotu. Po jej burzliwej kłótni z personelem ewakuowano wszystkich pozostałych pasażerów. Kobietę ostatecznie wyprowadziła z pokładu policja.

Dopiero później pasażerka przyznała funkcjonariuszom policji w Pensacoli, że pozorowała chorobę po to… by dostać większe siedzenie w samolocie. Kobieta znajduje się obecnie w areszcie, zgodnie z obowiązującym na Florydzie prawem, które dopuszcza do zatrzymania przez 72 godzin osób podejrzanych o choroby psychiczne. Nie postanowiono jej jeszcze zarzutów – donosi dziennik „The Independent”.

Pozostali pasażerowie musieli czekać na lotnisku ponad godzinę na kolejny lot. Początkowo wylecieli o godzinie 5.43 rano, wylądowali z powrotem o 6.26, po czym wystartowali ponownie o godz. 7.41.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA