fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Lotnictwo

Dreamliner przekroczył rekord prędkości podczas lotu do Londynu

Adobe Stock
Boeing 787 pobił swój rekord prędkości. 18 lutego maszyna brytyjskich linii lotniczych znalazła się w potężnym strumieniu powietrza, dzięki czemu samolot nabrał dodatkowego przyspieszenia. Dzięki temu lot był krótszy o 48 minut - podaje Onet.

Onet pisze, że samolot pasażerski linii lotniczych Virgin Atlantic przekroczył prędkość 1280 km/h względem ziemi. Rekordowy wynik osiągnięto podczas lotu z Los Angeles do Heathrow. Po natrafieniu na prąd strumieniowy o prędkości dochodzącej do 400 km/h maszyna dostała dodatkowego "tylnego napędu".

Dzięki zdarzeniu podróż pasażerów Dreamlinera dobiegła końca 48 minut wcześniej, niż planowano. Pomimo poruszenia sprawą, eksperci z branży lotniczej podkreślają, że prędkość maszyny na ziemi wynosiła 1234.8 km/h. Oznacza to, że prędkość lotu nie odbiegała znacznie od maksymalnego standardu prędkości, wynoszącego 933 km/h.

Nie osłabiło to jednak ekscytacji wywołanej rekordowym lotem. Użytkownicy Twittera żywo komentowali zdarzenie. Jeden z pilotów podkreślił w swoim poście, że nigdy w swojej dotychczasowej karierze nie doświadczył tak silnego tylnego wiatru.

Źródło: onet.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA