fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

LGBT

Abp Gądecki: "Nie" dla zbiórki podpisów pod projektem Godek

Fotorzepa, Radek Pasterski
Metropolita poznański abp Stanisław Gądecki nie wyraził zgody, by na terenie kościołów w archidiecezji zbierane były podpisy pod społecznym projektem ustawy "Stop LGBT".

"Stop LGBT" to społeczny projekt ustawy przygotowany przez kierowaną przez Kaję Godek fundację Życie i Rodzina.

Projekt zakłada m.in. zakaz organizowania parad równości. "Projekt #StopLGBT ma doprowadzić do tego, aby konstytucyjna zasada ochrony rodziny była uwzględniona w praktyce przeprowadzania zgromadzeń publicznych. Aby publiczna przestrzeń była wolna od homopropagandy, a obywatele nie musieli oglądać odrażających widowisk na swoich ulicach" - czytamy na stronie Fundacji Życie i Rodzina.

Na początku września Sekretarz Generalny Konferencji Episkopatu Polski biskup Artur Miziński wysłał do biskupów diecezjalnych pismo. Poinformował w nim, że podczas ostatniego zebrania plenarnego Konferencji fundacja Kai Godek przedstawiła propozycję dotyczącą umieszczenia wspomnianego zakazu w ustawie o zgromadzeniach i poinformowała o zbieraniu podpisów pod projektem.

Bp Miziński w piśmie podkreślił, że decyzja dotycząca "ewentualnego przychylnego podejścia" do sprawy leży w gestii każdego biskupa diecezjalnego.

Metropolita poznański abp Stanisław Gądecki podjął decyzję negatywną. Podpisy pod projektem Kai Godek nie będą w archidiecezji poznańskiej zbierane, a sam projekt - promowany.

Źródło: KAI
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA