fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mieszkaniowe

Komu apartament w kamienicy

Emmerson Realty
Luksusowe mieszkania są nie tylko wizytówką właściciela, ale też służą jako miejsce spotkań biznesowych.

Joanna Lebiedź, pośredniczka ReMax Action/Lebiedź Nieruchomości:

- Dobra luksusowe rządzą się kompletnie innymi prawami aniżeli pozostała część rynku. Dotyczy to nie tylko nieruchomości, ale także samochodów, ubrań, biżuterii, zegarków. Zatem zawsze było i raczej będzie zapotrzebowanie na tego rodzaju dobra.

Dla osób o pewnym statusie zawodowo-finansowym posiadanie rzeczy, mieszkań, czy samochodów luksusowych jest niezbędnym atrybutem i oznaką ich statusu. Tym samym dobra luksusowe, w tym nieruchomości, są i będą obiektem zainteresowania ze strony niewielkiej bardzo, acz majętnej grupy społecznej w każdym kraju i pod każdą szerokością geograficzną.

Dlatego też, zarówno mieszkania luksusowe w kamienicach, jak też luksusowe penthouse'y znajdą nabywców lub najemców. Luksusowe mieszkania czy apartamenty poszukiwane są często przez młodych, dobrze zarabiających pracowników dużych firm czy korporacji. Decyzja o wynajmie podejmowana jest zazwyczaj z uwagi na fakt częstej zmiany miejsca pracy.

Takie korporacje jak międzynarodowe banki czy firmy doradcze często wysyłają sprawdzonych menedżerów na placówki do innych regionów, innego kraju, wobec czego rachunek ekonomiczny jest taki, że nie opłaca się brać kredytu na mieszkanie w mieście A, skoro za rok czy dwa lata będziemy wysłani do miasta B, a w niedalekiej przyszłości do kraju C.

Obserwując ten trend, powstały również i w Polsce firmy specjalizujące się w obsłudze rynku nieruchomości luksusowych, i firmy te mają swoją wierną klientelę, chętnie polecającą je kolejnym zainteresowanym zakupem bądź wynajmem w tym segmencie rynku.

Powstają firmy adaptujące mieszkania do standardu luksusowego, wykańczające je w taki sposób, by sprostać wysokim wymaganiom klientów. Mieszkania takie są bowiem nie tylko wizytówką właściciela, ale również bardzo często służą jako miejsce do przeprowadzania spotkań biznesowych, jako że o pewnych sprawach łatwiej rozmawiać na gruncie nieco mniej formalnym, za to nie mniej eleganckim niż wymaga tego status klienta i powaga negocjacji.

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA