Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 10.12.2017 21:15 Publikacja: 10.12.2017 21:04
Laszlo Bock, „Praca rządzi”, Insignis Media
Foto: Rzeczpospolita
– Osoby na stanowiskach kierowniczych zawsze mówią, że pracownicy są najważniejsi, a potem traktują ich, jak łatwe do zastąpienia elementy mechanizmu. Należy znieść władzę menedżerów nad pracownikami – mówi Bock i w 14 rozdziałach opisuje, czego możemy się nauczyć od firm, które wybiły się na rynku, dlaczego Google wciąż przoduje w rankingach najlepszych pracodawców i jak odnieść sukces, który będzie można mierzyć także jakością życia. Gdziekolwiek pracowałem, mówi, wszędzie chodziło o pomnażanie zysków. I wszędzie ludzie byli traktowani podobnie, czyli źle. Nie potrafiłem się pogodzić, że doświadczenia związane z pracą są tak zniechęcające i dehumanizujące – wyznaje. Dlatego postanowił znaleźć metodę pozwalającą wpływać na to, jak firmy traktują pracowników. Zrealizował ją dopiero w Google'u. W rok po rozpoczęciu przez niego tam pracy firma dostała pierwszy raz tytuł najlepszego pracodawcy roku w USA – łącznie pięć razy. Podobne wyróżnienia, ponad 100 razy, otrzymywała w wielu krajach, a on sam w 2014 r. otrzymał miano" jednej z dziesięciu osób, które najsilniej wpłynęły na świat HR". Google znalazł się na szczycie globalnej listy najatrakcyjniejszych miejsc pracy. Każdego roku do firmy zgłasza się ponad dwa miliony chętnych, spośród których zatrudnia się kilka tysięcy. Zdobycie posady w Google'u jest 25 razy trudniejsze niż dostanie się na Harvard czy Yale. Ale ludzie wybierają tę firmę. Dlaczego? O tym jest właśnie ta książka. Autor wymienia trzy fundamenty kultury organizacyjnej, to: misja, transparentność oraz prawo głosu. Efekt? – Na całym świecie nie ma drugiego takiego zespołu, a możliwości czerpania satysfakcji z pracy w firmie, którą tworzycie to wspaniały dar – mówi o pracownikach Google'a. Ktoś jeszcze może to powtórzyć?
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Wspólne europejskie zamówienia są nie tylko tańsze, ale także tworzą jednolite standardy technologiczne i intero...
Pilnie potrzebujemy stworzyć jednolity europejski rynek obrony. Wspólne zakupy obronne są nie tylko tańsze, ale...
O roli aplikacji bankowych w dostępie do usług publicznych i znaczeniu sztucznej inteligencji w ochronie danych...
Musimy zapewnić w Polsce energię po akceptowalnych dla klienta cenach. A gaz w kombinacji z OZE może stworzyć pr...
Polisa, która rekompensuje straty związane z cyberatakami ma przyszłość, będzie zyskiwała na znaczeniu – mówi Ja...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas