fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kraj

Służby ćwiczą przed ŚDM. Na A1

Fotorzepa, Marian Zubrzycki
Planujesz jutro podróż A1 w kierunku Ostrawy w rejonie Gorzyczek? Uważaj, 21 kwietnia ta część autostrady będzie zamknięta - będą się tu odbywać ćwiczenia do odbywających się w lipcu Światowych Dni Młodzieży. Służby będą sprawdzać jak poradzą sobie podczas zderzenia dwóch autokarów z obcokrajowcami. Oczywiście wypadek będzie zaaranżowany.

Kierowcy podróżujący autostradą A1 w kierunku Ostrawy muszą się liczyć w czwartek z utrudnieniami w ruchu w rejonie przejścia granicznego w Gorzyczkach. Rozpoczną się bowiem ćwiczenia „Autostrada 2016" organizowane przez wojewodę śląskiego we współpracy z hetmanem kraju morawsko-śląskiego.

Autostrada A1 na wysokości węzła Gorzyczki zostanie zamknięta o godz. 8. Auta będą kierowane blisko 14-kilometrowym objazdem. Jego trasa przebiegać będzie od węzła Gorzyczki drogą powiatową do miejscowości Gorzyce, następnie DK 78 do przejścia granicznego Chałupki. Długość trasy objazdu wynosi około 14 kilometrów.

Podczas ćwiczeń na autostradzie A1 zaaranżowany zostanie wypadek dwóch autokarów z udziałem cudzoziemców - zderzenie dwóch autokarów. W treningu wezmą udział służby zarówno polskie, jak i czeskie, m.in.: policja, straż pożarna, pogotowie ratunkowe (w tym lotnicze) oraz Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad – łącznie ponad 300 osób.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA