fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kraj

#RZECZoPOLITYCE Agnieszka Ścigaj: Kukiz'15 to ugrupowanie reformatorskie

rp.pl
- Trzeba zmienić mechanizm wybierania władzy, a nie cały czas żonglować tymi samymi ludźmi. (...) Jesteśmy ugrupowaniem reformatorskim - powiedziała w programie #RZECZoPOLITYCE Agnieszka Ścigaj, posłanka Kukiz'15.

- Nie podoba nam się nam sposób wybierania władzy. Nie podoba nam się wiele elementów, które od trzydziestu lat są na polskiej scenie (politycznej – red.) - podkreśliła.

Posłanka skomentowała bieżące sondaże polityczne i zaznaczyła, że do takich badań trzeba podchodzić spokojnie. - Niestety, polska polityka przybrała rozmiar wahań emocjonalnych i obywatele bardzo często nie kierują się logiką i pamięcią – dodała.

- Cały czas powtarzam, że nas najbardziej cieszy to, że mamy bardzo stabilny elektorat. Mamy elektorat, który słucha naszych postulatów – podkreśliła.

Pytana o sędziów rekomendowanych do KRS przez posłów Kukiz'15, powiedziała że ci sędziowie pozytywnie odnoszą się do inicjatywy Sędziów Pokoju. - My postulujemy, żeby (sposób wybierania sędziów KRS - red.) był bezpośredni. (...) Jest jakiś mały krok do przodu, nie krzyczymy, nie robimy dywersji, staramy się przybliżać naszych wyborców do postulatów – powiedziała.

Pytana o sprawę wynajęcia krakowskiego lokalu przeznaczonego na biuro dla pracownika Kukiz'15 i artykułu, który pojawił się na łamach "Wprost", odpowiedziała że Marcin Dobski pisząc o tej sytuacji celowo skrzywdził dwie osoby. - Moim zdaniem tytuł (artykułu – red.) sugeruje, że jestem nieuczciwą osobą i ludzie z którymi współpracuje są nieuczciwi. (...) Pan redaktor Dobski tym artykułem niszczy pracę wielu społeczników, którzy działają w Kukiz'15 – powiedziała.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA