fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kraj

Błaszczak: Ustawa antyterrorystyczna daje służbom narzędzia do walki z terrorystami

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Projekt ustawy antyterrorystycznej porządkuje sprawy bezpieczeństwa i daje służbom środki do walki z terrorystami - twierdzi szef MSWiA Mariusz Błaszczak. Dziś projektem ma się zająć Komitet Stały Rady Ministrów.

Błaszczak, który był gościem radiowej Jedynki, przekonywał, że ustawa nie odbiega od standardów zachodnich i dzięki niej służby będą przygotowane na ewentualny atak. Szef MSWiA zastrzegł, że co prawda Polska nie ma takich problemów, "jakich byliśmy świadkami w Brukseli, ale musimy być gotowi na ten najgorszy scenariusz" - mówił.

Na zarzuty, że ustawa daje służbom specjalnym zbyt szerokie prawa do inwigilacji obywateli, Błaszczak odparł, że żadnego zagrożenia nie należy bagatelizować, a zastrzeżenia te zgłasza grupa "pięknoduchów - ludzi, którzy myślą, że wszystko będzie wspaniale".

- Charakterystyczne było, że kiedy w kwietniu tego roku doszło do zamachów w Brukseli, to poprawność polityczna nie pozwalała moim odpowiednikom nazywać rzeczy po imieniu - powiedział Błaszczak.

Szef MSWiA wyraził nadzieję, że projekt ustawy, która zakłada m.in. możliwość zatrzymania osoby podejrzanej o terroryzm na 14 dni (a nie jak dotychczas na 72 godziny) zostanie przyjęty już na następnym posiedzeniu rządu.

Źródło: Polskie Radio
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA