fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kraj

Rząd nie opublikuje wyroku Trybunału Konstytucyjnego

PAP
- Premier Beata Szydło postanowiła przekazać opinię Komisji Weneckiej do Sejmu - oznajmił rzecznik rządu Rafał Bochenek. Rząd nie zamierza publikować stanowiska TK.

Rafał Bochenek zaprezentował stanowisko rządu w sprawie piątkowej opinii komisji weneckiej.

- W związku z tym, że rozwiązanie tej sytuacji wymaga współpracy wszystkich sił politycznych w Polsce, premier Beata Szydło, traktując z powagą opinię komisji i szanując demokrację, postanowiła przekazać tę opinię do Sejmu, na ręce pana marszałka Marka Kuchcińskiego, wraz ze wszystkimi naszymi uwagami i zastrzeżeniami. - oświadczył rzecznik. - Parlamentarzyści, którzy są reprezentantami narodu, powinni podjąć wspólną pracę nad wyjściem z politycznego sporu - dodał Bochenek.

Zaznaczył, że ustawa o TK była projektem poselskim, więc "spór ten powinien być rozwiązany przy współpracy wszystkich klubów parlamentarnych".

W sprawie publikacji wyroku TK, rzecznik oznajmił, że rząd podtrzymuje swoje zdanie, iż nie może opublikować wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 9 marca. "Podtrzymujemy zdanie, że rząd RP nie może opublikować stanowiska niektórych sędziów Trybunału Konstytucyjnego, które nie jest oparte na przepisach prawa" - oświadczył rzecznik.

 

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA