Reklama

Kłopoty z wiarygodnością oskarżyciela prałata Jankowskiego

Piotr J., jedna z rzekomych ofiar ks. Henryka Jankowskiego, oskarżył też o gwałt prominentnego polityka SLD. „Rzeczpospolita" dotarła do materiałów prokuratury, która uznała go za konfabulanta.

Aktualizacja: 07.03.2019 12:03 Publikacja: 06.03.2019 17:42

Ks. Henryk Jankowski

Ks. Henryk Jankowski

Foto: Fotorzepa, Jakub Kamiński

W 1997 roku do 14-latka kręcącego się po skwerze Czesława Niemena w Gdańsku miał podejść ubrany na ciemno siwy mężczyzna w okularach. Chłopak był głodny i wyziębiony, bo uciekł z domu, a mężczyzna miał mu zaoferować pomoc. Z relacji chłopaka wynika, że starszy pan zabrał go na plebanię św. Brygidy, nakarmił i zaoferował nocleg we wspólnym łóżku. Następnie miał go rozebrać, zmusić do seksu oralnego i wspólnie z nim oglądać filmy pedofilskie.

Pozostało jeszcze 82% artykułu

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Policja
Nietykalna sierżant „Doris”. Drugie życie tajnej policjantki
Kościół
Nuncjatura Apostolska ogłasza ważną decyzję papieża Leona XIV. Dotyczy archidiecezji katowickiej
Kościół
Zmarł arcybiskup Józef Kowalczyk. „Ojciec chrzestny” polskiego Kościoła
Kościół
Nie żyje arcybiskup Józef Kowalczyk. Były prymas miał 86 lat
Kościół
Propozycja wypowiedzenia konkordatu wkrótce w Sejmie. Stoi za nią znany działacz
Reklama
Reklama