10 min. 52 sek.
Technologie są, kompetencji brak
Prawdziwy problem polega na tym, że błyskawiczny rozwój technologii cyfrowych spowodował, że pojawił się ogromny deficyt ludzi o odpowiednio wysokich kompetencjach. Którzy zapewniliby w pełni świadome korzystanie z technologii. Ale jest także potrzeba przygotowania odpowiednio licznej kadry edukującej, a nie tylko grupy ludzi edukowanych – mówi profesor Marek Niezgódka, dyrektor Centrum Technologii i Nauk Obliczeniowych na Politechnice Śląskiej.
Aktualizacja:
22.06.2026 11:25
Publikacja:
22.06.2026 10:19