fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kościół

Hierarchowie bronią abp. Jędraszewskiego

Fotorzepa / Marian Zubrzycki
Piętnastu arcybiskupów i biskupów skierowało do metropolity krakowskiego abp. Marka Jędraszewskiego otwarty list poparcia i solidarności.

List otwarty w obronie abp. Jędraszewskiego podpisało 15 arcybiskupów i biskupów, obecnych na spotkaniu świątecznym w Rzeszowie.

Metropolita krakowski mówił w rozmowie z Telewizją Republika, że "ekologizm to zjawisko bardzo niebezpieczne, bo to nie jest tylko pod postacią nastolatki, to coś co się narzuca, a ta aktywistka staje się wyrocznią dla wszystkich sił politycznych, społecznych".

Hierarcha ocenił, że to zjawisko "jest sprzeczne z tym wszystkim co jest zapisane w Biblii począwszy od Księgi Rodzajów, gdzie jest wyraźnie mowa o cudzie stworzenia świata przez Boga".

Słowa metropolity wywołały oburzenie m.in. wiceprezydenta Warszawy Pawła Rabieja, który we wpisie na Twitterze ostro odpowiedział: "Z perspektywy dotkniętej ogniem Australii, gdzie dziś jestem mogę powiedzieć jedno. Nie ma dziś gorszej zarazy w cywilizowanym świecie niż ci, którzy kwestionują konieczność dbania o naszą planetę i jej ochronę Jędraszewski, idź do diabła, tam jest twoje miejsce".

W obronie abp. Jędraszewskiego wystąpili inni hierarchowie. W liście otwartym napisali, że metropolita krakowski, jako  "Obrońca Prawdy ewangelicznej" musi znosić "krzywdzące ataki".

"Zawsze godną chwały jest rzeczą opowiadanie się po stronie antropologii chrześcijańskiej, która w człowieku widzi obraz samego Boga.

Zapewniamy o braterskiej modlitwie i jedności w Chrystusie" - napisali hierarchowie.

Pod listem podpisali się: abp Adam Szal, bp Jan Wątroba, abp Mieczysław Mokrzycki, abp, abp Józef Michalik, bp Marian Rojek, bp Stanisław Jamrozek, bp Kazimierz Górny, abp Stanisław Nowak, bp Krzysztof Nitkiewicz, bp Andrzej Jeż, bp Jan Śrutwa, bp Mariusz Leszczyński, bp Andrzej Przybylski, bp Edward Białogłowski.

Źródło: diecezja.rzeszow.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA