fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kościół

Arcybiskup żałuje słów księdza o modlitwie za śmierć papieża

Fotorzepa, Marian Zubrzycki
Metropolita krakowski wyraził ubolewanie po słowach ks. prof. Edwarda Stańka, który mówiąc o papieżu Franciszku w czasie kazania zapowiedział modlitwę „o szybkie jego odejście do Domu Ojca”.

Ks. prof. Edward Staniek wytykał niedawno w czasie homilii papieżowi Franciszkowi, że m.in. błędnie interpretuje miłosierdzie Jezusa i niesłusznie wzywa parafie, by "otwarły drzwi dla wyznawców islamu", podczas gdy zdaniem ks. Stańka "jako religia są oni wrogo nastawieni do Ewangelii i Kościoła".

- O szczęśliwą śmierć dla niego mogę zawsze prosić Boga, bo szczęśliwa śmierć to wielka łaska - mówił o papieżu ks. prof. Staniek, wieloletni rektor seminarium duchownego w Krakowie.

„Z ogromnym bólem i żalem przyjąłem wiadomość o słowach, jakie pod adresem Ojca Świętego Franciszka wypowiedział niedawno ks. prof. Edward Staniek podczas homilii w kościele sióstr felicjanek w Krakowie. Tę sprawę poruszyłem podczas osobistej z nim rozmowy” – napisał w sobotę metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski.

„Zapewniam, że w intencjach Ojca Świętego Franciszka modli się codziennie i żarliwie cały Kościół Krakowski, upraszając u Pana Boga tak konieczne dla Niego łaski w pełnieniu Urzędu Piotra w jednym, świętym, katolickim i apostolskim Kościele” – dodał abp Jędraszewski.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA