fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Minister zdrowia Niemiec: Jesienią wrócą maski

AFP
W Niemczech trwa debata w sprawie zniesienia ograniczeń związanych z epidemią, ale minister zdrowia Jens Spahn ostrzega, że przepisy dotyczące masek będą musiały pozostać w mocy jesienią i zimą.

W ostatnich dniach coraz głośniejsze stawały się opinie, by Niemcy zrezygnowały z kolejnych ograniczeń związanych z koronawirusem, m.in. obowiązek noszenia masek przez osobny zaszczepione.

Jednocześnie minister zdrowia Jens Spahn wierzy, że noszenie masek pozostanie obowiązkowe w Niemczech jesienią i zimą - przynajmniej w zamkniętych przestrzeniach publicznych.

Obowiązek noszenia masek w pomieszczeniach, zwłaszcza jeśli jest kilka osób w pomieszczeniach zamkniętych jesienią i zimą, będzie potrzebny ponownie, to jest jasne - powiedział polityk CDU.

- Myślę, że w porównaniu ze wszystkimi ograniczeniami, noszenie maski jest nadal najbardziej nieszkodliwe - dodał Spahn.

Obowiązkowe maski na twarzach zostały wprowadzone w całych Niemczech w kwietniu 2020 roku. Przepisy zostały zaostrzone, aby poradzić sobie z pogarszającą się sytuacją. Maski stały się obowiązkowe na niektórych ruchliwych ulicach na zewnątrz w wielu obszarach Niemiec podczas drugiej fali.

W całym kraju maski medyczne, takie jak modele FFP2, które zapewniają większą ochronę niż maski z tkaniny, stały się obowiązkowe w środkach transportu publicznego i w sklepach w styczniu 2021 roku.

W czerwcu niemieckie kraje związkowe zaczęły łagodzić niektóre przepisy dotyczące noszenia masek, szczególnie na zewnątrz.

Przepis nadal budzą kontrowersje. Osoby protestujące przeciwko restrykcjom nieustannie łamały przepisy dotyczące masek i odległości podczas dużych i częstych demonstracji, co prowadziło do interwencji policji.

Niedawno przeprowadzony sondaż wykazał, że prawie połowa Niemców chce nadal nosić maski po pandemii, aby chronić się przed chorobami.

Niemcy już w maju złagodziły wiele restrykcji - takich jak nakazy kwarantanny i zasady kontaktu - dla osób w pełni zaszczepionych.

Źródło: DPA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA