fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Koronawirus: Zakażenia u zaszczepionych w izraelskiej armii

Żołnierz izraelskiej armii
PAP/EPA
U dwóch żołnierzy i jednego pracownika izraelskich sił zbrojnych (IDF), zaszczepionych przeciwko koronawirusowi, wykryto zakażenie - informuje rzecznik jednostki izraelskiej armii.

Wszystkie trzy zakażone osoby zostały poddane kwarantannie.

W liczącym ok. 9 mln mieszkańców Izraelu wykonano jak dotąd 10 645 542 szczepień przeciw COVID-19 - co oznacza, że na każde 100 osób przypadają tam 123 szczepienia.

Większość osób zaszczepionych w Izraelu otrzymało szczepionkę Pfizer/BioNTech, która na etapie testów klinicznych wykazywała się 95-procentową skutecznością w ochronie przed zakażeniem koronawirusem SARS-CoV-2.

To pierwsze aktywne przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w izraelskiej armii od 2 maja, gdy IDF po raz pierwszy od ponad roku poinformowała, że w jej szeregach nie ma ani jednej zakażonej osoby.

W niedzielę w Izraelu wykryto 48 nowych zakażeń koronawirusem, w poniedziałek, do 17:30, 88 nowych zakażeń. To największa dobowa liczba zakażeń od końca kwietnia.

Izraelskie miasto Binyamina jest obecnie miastem z największą liczbą aktywnych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 w kraju - w związku z wzrostem liczby zakażeń miasto zaczęto traktować jak żółtą, a nie zieloną strefę.

Źródło: Jerusalem Post
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA