fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Indie: 2,5 tysiąca osób otrzymało fałszywe szczepionki na COVID

Szczepienie na COVID w Indiach
PAP/EPA
Indyjska policja poinformowała 25 czerwca, że ok. 2 tysięcy osób zostało zaszczepionych w Bombaju fałszywymi szczepionkami na COVID-19. 500 osób - niektóre z nich to osoby niepełnosprawne - zaszczepiono fałszywymi szczepionkami na COVID-19 w Kalkucie.

Tempo szczepień na COVID-19 wzrosło w ostatnich dniach w związku z przejęciem odpowiedzialności za szczepienia przez indyjski rząd i zapewnienie darmowych szczepień osobom w wieku 18-45 lat (wcześniej musieli się oni szczepić na COVID-19 w prywatnych placówkach, odpłatnie).

W piątek policja w Bombaju poinformowała, że ok. 2 tysięcy osób, które sądziły, że otrzymują szczepionkę na COVID-19, w rzeczywistości otrzymały roztwór soli fizjologicznej.

W związku z podaniem fałszywej szczepionki aresztowano dziesięć osób, w tym dwóch lekarzy z prywatnego szpitala w Bombaju.

Według lokalnych mediów roztwór soli fizjologicznej zamiast szczepionek podawano w dziewięciu miejscach w całym mieście.

Z kolei policja w Kalkucie aresztowała mężczyznę, który podawał się za urzędnika odpowiedzialnego za szczepienia. Łącznie miał on podać rzekomą szczepionkę 500 osobom - w tym wielu niepełnosprawnym i transpłciowym.

Szczepieni w Kalkucie zamiast szczepionki AstraZeneca otrzymywali antybiotyk używany w terapii infekcji bakteryjnych układu moczowego, kości, mózgu, płuc i krwi.

Źródło: AFP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA