fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Koronawirus. Kiedy na COVID będzie można szczepić wszystkie dzieci? Dr Fauci odpowiada

Szczepionka Pfizer/BioNTech
PAP/EPA
Szczepienia na COVID-19 mogą zostać zatwierdzone dla dzieci w każdym wieku do końca 2021 roku lub na początku 2022 roku - stwierdził dr Anthony Fauci, główny amerykański epidemiolog, w rozmowie z CNN.

- To jest ostateczny cel - stwierdził dyrektor amerykańskiego Narodowego Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych pytany o to czy szczepionki na COVID-19 mogą zostać uznane za bezpieczne jeśli chodzi o podawanie ich dzieciom.

Fauci zapowiedział, że amerykańskie Centra ds. Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) będą nadal realizować "strategię deeskalacji wiekowej" jeśli chodzi o szczepienia na COVID-19, wykorzystując czas do dowiedzenia, że szczepionki są bezpieczne dla coraz młodszych grup wiekowych.

- Mamy nadzieję, że do końca 2021 roku i do początku pierwszego kwartału 2022 roku, będziemy w stanie szczepić dzieci w każdym wieku - mówił dr Fauci.

Według doniesień "New York Times" amerykańska Federalna Agencja Żywności i Leków (FDA) ma zatwierdzić do użycia szczepionkę Pfizer/BioNTech w grupie wiekowej 12-15 lat, w oparciu o wyniki testów klinicznych szczepionki w tej grupie, które wykazały, że jest ona bezpieczna i skuteczna.

- Skuteczność szczepionki w grupie 12-15-latków wyniosła 100 proc. i okazała się ona naprawdę dość bezpieczna - stwierdził dr Fauci apelując do młodych, aby szczepili się na COVID-19.

Źródło: CNN
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA