Reklama
Rozwiń
Reklama

Koronawirus. Malezja będzie szczepić seniorów AstraZeneką

Malezyjskie władze poinformowały w poniedziałek, że szczepionka na COVID-19 koncernu AstraZeneka pozyskana przez ten kraj jest bezpieczna i będzie podawana osobom mającym 60 i więcej lat - informuje Reuters.

Aktualizacja: 26.04.2021 08:44 Publikacja: 26.04.2021 08:35

Koronawirus. Malezja będzie szczepić seniorów AstraZeneką

Foto: Fotorzepa, Marian Zubrzycki

arb

Trzy dni temu Malezja uzyskała pierwszą partię szczepionek AstraZeneka w ramach programu COVAX, którego celem jest sprawiedliwa dystrybucja szczepionek na COVID-19 do wszystkich krajów świata.

Niektóre państwa ograniczyły stosowanie szczepionki AstraZeneca lub całkowicie z niej zrezygnowały po pojawieniu się doniesień o wykryciu u niektórych zaszczepionych tą szczepionką rzadkich rodzajów zakrzepów.

- Potwierdzam, że szczepionka opracowana przez AstraZeneca jest bezpieczna i będzie podawana osobom w wieku 60 lat i starszym - oświadczył minister zdrowia Malezji, Adham Baba.

Do Malezji dotarło jak dotąd blisko 270 tysięcy dawek szczepionek AstraZeneca.

Resort zdrowia Malezji poinformował jednocześnie, że potrzebuje większej ilości danych, by zatwierdzić szczepionkę AstraZeneca do użycia w młodszych grupach wiekowych.

Reklama
Reklama

Łącznie do Malezji ma trafić 12,8 mln dawek szczepionki brytyjsko-szwedzkiego koncernu.

Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1398
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1396
Świat
Rosja nie ustępuje, pokój odległy. USA w chaosie
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1395
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1394
Materiał Promocyjny
W kierunku zrównoważonej przyszłości – konkretne działania
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama