fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Koronawirus. Lekarka z Warszawy o sytuacji na SOR-ze w stołecznym szpitalu

Łóżko szpitalne
Fotorzepa, Robert Gardziński
Obecnie każdy pacjent wymazany w kierunku COVID jest pacjentem dodatnim - mówiła o sytuacji w swoim szpitalu na antenie TVN24 dr Agnieszka Szadryn, koordynator SOR Szpitala Bródnowskiego.

W dniu, w którym resort zdrowia poinformował o rekordowej liczbie zakażeń koronawirusem w Polsce, dr Szadryn mówiła, że "wzrost liczby zakażeń widać po przyjęciach do szpitala".

- To dramatyczna fala, która napływa do SOR-u - mówiła.

Jednocześnie dr Szadryn zwróciła uwagę, że rośnie liczba pacjentów, którzy mają dodatni wynik testu na COVID-19, ale nie mają objawów oddechowych (mimo, że mają już zajęte płuca) a objawy brzuszne - np. biegunki.

- Zaczynamy przerabiać COVID w innych postaciach. Zwiększa się liczba pacjentów, którzy nie mają objawów oddechowych, ale są już dodatni - mówiła.

Lekarka podkreślała, że SOR-y, na które trafia coraz więcej chorych na COVID-19, ale również np. osoby z udarem czy po wypadkach, "pękają w szwach".

- Nie ma już gdzie ich układać, gdzie przenosić tych pacjentów - podkreślała.

- Musimy otwierać sale na czystym SOR-ze (nieprzeznaczonym dla osób cierpiących na COVID - red.) i przyjmować tam pacjentów z COVID-19 - dodała.

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA