fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Izrael: Blisko 50 proc. zaszczepionych. Otwarcie gospodarki

AFP
W niedzielę Izrael ponownie otworzył znaczną część swojej gospodarki. Decyzja władz związana jest z szybko przeprowadzoną akcją szczepień, którą objęto niemal połowę populacji kraju.

Ministerstwo Zdrowia Izraela poinformowało, że sklepy są otwarte dla wszystkich, a m.in. siłownie i teatry będą dostępne dla osób zaszczepionych lub takich, które przeszły choroby i uzyskały odporność.

Nadal w Izraelu obowiązują środki dystansu społecznego. Zakazano tańca w salach bankietowych, a synagogi, meczety i kościoły zostały zobowiązane do zmniejszenia o połowę normalnej liczby wiernych.

Niedzielne złagodzenie restrykcji jest częścią rządowego planu szerszego otwarcia gospodarki w przyszłym miesiącu, kiedy to premier Beniamin Netanjahu będzie ubiegał się o reelekcję.

Z oficjalnych informacji wynika, że co najmniej jedną dawkę szczepionki otrzymało ponad 45 proc. populacji. Dwukrotne podanie szczepionki zmniejszyło liczbę zakażeń wirusem o 95,8%, wynika z danych ministerstwa.

W Izraelu odnotowano ponad 740 000 przypadków i 5 500 zgonów z powodu epidemii. Pojawiały się głosy krytyki pod adresem rządu Netanjahu. Władzom zarzucano nieudolne wdrażanie krajowego lockdownu. Rząd zobowiązał się, że kolejnego nie będzie.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA