fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Niedzielski: W piątek nie będzie rozporządzenia ws. maseczek

Adam Niedzielski
Fotorzepa, Jakub Czermiński
- Dzisiaj takiego rozporządzenia nie będzie, ale zastanawiamy się, czy te maseczki nie powinny zostać dookreślone - mówił w rozmowie z Wirtualną Polską minister zdrowia Adam Niedzielski.

Niedzielski odniósł się do słów prof. Andrzeja Horbana, który w TVN24 zapowiedział, ze minister zdrowia ma wydać nowe rozporządzenie ws. zasłaniania nosa i ust w miejscach publicznych. Główny doradca premiera ds. walki z COVID-19 tłumaczył, że należy zrezygnować z masek i przyłbic, które nie chronią przed koronawirusem na rzecz masek specjalistycznych - np. chirurgicznych. 

Minister zdrowia w rozmowie z Wirtualną Polską stwierdził, że "dzisiaj takiego rozporządzenia nie będzie".

- Ale zastanawiamy się, czy te maseczki nie powinny zostać dookreślone, jeśli chodzi o standard ich noszenia, bo mamy wskazane pewne zamienniki w postaci np. szalików i trzeba będzie z tego zrezygnować - dodał szef resortu zdrowia.

Niedzielski przyznał także, że "zbyt często noszone są przyłbice", które nie zapewniają - według słów ministra - takiej ochrony jak "najprostsza maseczka".

Według słów Niedzielskiego nowe rozporządzenie w kwestii zasłaniana nosa i ust może pojawić się w przyszłym tygodniu.

O tym, że decyzja ws. nakazu noszenia masek chirurgicznych czy masek filtrujących jeszcze nie zapadła, mówił też w Radiu Plus wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Źródło: Wirtualna Polska
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA