fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Koronawirus. Prezydent RPA do bogatych krajów: Nie gromadźcie szczepionek na COVID-19

Pracownik ochrony zdrowia z RPA
AFP
Prezydent RPA Cyril Ramaphosa zaapelował we wtorek do najbogatszych państw świata o to, aby te "przestały gromadzić nadmiar szczepionek na COVID-19", które zamówiły, ale których obecnie nie potrzebują, dodając, że świat powinien działać razem w walce z pandemią.

- Potrzebujemy, aby ci, którzy gromadzą szczepionki uwolnili (ich zapasy), aby inne państwa też mogły je dostać - powiedział Ramaphosa na wirtualnym spotkaniu w czasie Światowego Forum Ekonomicznego.

- Bogate państwa świata zamówiły duże dawki szczepionek... Niektóre państwa zamówiły nawet do czterech razy tyle szczepionek ile będą potrzebować ich mieszkańcy - ubolewał prezydent RPA.

Stojący obecnie na czele Unii Afrykańskiej Ramaphosa podkreślił, że kraje Afryki chcą dostępu do szczepionek równie szybko, jak inne państwa.

- Nikt nie będzie bezpieczny, jeśli niektóre kraje będą szczepić swoich obywateli, a inne nie będą szczepić - podkreślił prezydent RPA.

- Wszyscy musimy działać razem w walce z koronawirusem - dodał.

RPA jest najciężej dotkniętym przez COVID-19 krajem Afryki - w państwie tym wykryto ponad 1,3 mln zakażeń koronawirusem.

Niedawno media informowały - powołując się na przedstawiciela władz RPA, że kraj ten będzie płacić za szczepionkę AstraZeneca ponad dwa razy więcej niż UE.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA