fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Koronawirus: Minister gospodarki Francji chce "uratować święta dla sprzedawców"

AFP
Minister gospodarki Francji, Bruno Le Maire, oświadczył w czwartek, że kluczowy dla przedsiębiorców i sprzedawców sezon przedświąteczny może zostać ocalony, jeśli mieszkańcy kraju będą stosować się do obostrzeń wprowadzonych w związku z obowiązującym we Francji lockdownem.

- To, czego sobie życzę, to uratowanie grudnia dla sprzedawców detalicznych... To, co będzie kierować decyzją premiera i prezydenta, jest ochrona bezpieczeństwa Francuzów - powiedział Le Maire w rozmowie z radiem BFM.

- Możemy mieć dynamiczny grudzień - dodał zastrzegając, że będzie to możliwe jeśli Francuzi będą stosować się do obowiązujących obostrzeń.

W środę Marc Fesneau, odpowiedzialny w rządzie za kontakty z parlamentem oświadczył, iż Francja "nie jest jeszcze gotowa", by pozwolić na wznowienie działania sklepom innym niż sklepy spożywcze, apteki i drogerie.

W czwartek mają ukazać się zaktualizowane reguły funkcjonowania sklepów we Francji w związku z obowiązującym lockdownem.

Le Maire przekonywał, że "decyzje jeszcze nie zapadły".

Minister ma zaproponować rządowi kolejne programy pomocowe dla małych i średnich przedsiębiorstw dotkniętych skutkami lockdownu - chodzi o ulgi dotyczące czynszów i należności podatkowe.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA