fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Kraska: Najbliższy tydzień będzie kluczowy

Fotorzepa, Jakub Czermiński
Jesteśmy mądrym narodem i w tym trudnym okresie powinniśmy wszyscy działać w tym kierunku, by wirus się nie rozprzestrzeniał - powiedział w Polskim Radiu 24 wiceszef resortu zdrowia Waldemar Kraska, komentując trwające, mimo związanych z pandemią obostrzeń, protesty po wyroku TK dotyczącym zakazu aborcji z przesłanek embriopatologicznych.

W wielu polskich miastach czwarty dzień trwają masowe protesty przeciwko wyrokowi TK, który w czwartek orzekł, że aborcja ciężko i nieodwracalnie usuniętego płodu jest niezgodna z konstytucją.

Wiceminister zdrowia przestrzegł, że sytuacja, w której tłum blisko stojących, krzyczących ludzi jest idealną okazją są rozprzestrzenienia się wirusa, bo, jak podkreślił, maseczka "ogranicza ryzyko, ale nie chroni całkowicie".

Kraska zwrócił się z apelem do protestujących, aby powstrzymali się od takich zgromadzeń, bo mogą one być "bombą biologiczną".

- Rozumiem, że jest demokracja i możliwość wyrażania poglądów, ale to nie jest czas, abyśmy tak tłumnie gromadzili się na ulicach - stwierdził.

Polityk zwrócił się do Polaków, by jako "mądry naród" w tym trudnym czasie wszyscy działali w "tym kierunku, aby wirus się nie rozprzestrzeniał".

Ocenił, że najbliższy tydzień będzie kluczowy, a początek listopada pokaże, czy wprowadzone obostrzenia odniosły skutek.

Źródło: Polskie Radio 24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA