fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Indie stały się epicentrum pandemii koronawirusa

AFP
W Indiach wykryto w ciągu ostatniej doby 78357 zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 - podaj AP. Od 7 sierpnia Indie są krajem z największą na świecie liczbą zakażeń wykrywanych w ciągu doby. Jak podaje AP liczby te sprawiają, że Indie stały się epicentrum pandemii koronawirusa SARS-CoV-2.

W Indiach wykryto jak dotąd 3769532 zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 - tylko w USA i Brazylii wykryto jak dotąd więcej zakażeń.

Tymczasem rząd Indii łagodzi reżim kwarantanny wprowadzony w kraju w związku z epidemią, aby pomóc odczuwającej skutki pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 gospodarce.

Jeśli poziom wzrostu liczby zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 w Indiach nie zmniejszy się, Indie wkrótce wyprzedzą pod względem liczby zakażeń wirusem Brazylię, a w dłuższej perspektywie staną się krajem z największą liczbą wykrytych zakażeń na świecie.

W ciągu ostatniej doby w Indiach na COVID-19 zmarło 1045 osób - łącznie od początku epidemii w Indiach w wyniku zakażenia wirusem SARS-CoV-2 zmarły 66333 osoby.

Indyjska Rada ds. Medycznych podała w środę, że od początku epidemii w Indiach przeprowadzono blisko 44 mln testów na obecność koronawirusa.

Zdaniem ekspertów liczba testów przeprowadzona w liczących 1,4 mld mieszkańców Indiach jest wciąż za mała.

Źródło: AP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA