fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Zakaz wjazdu obcokrajowców na Ukrainę. Są wyjątki

Fotorzepa/ Witalij Hrabar
Ukraina do końca września zamyka swoje granice dla obcokrajowców, ale niektóre kategorie cudzoziemców będą mogły wjechać do kraju - zapowiedział premier Ukrainy Denys Szmyhal.

Obostrzenia zapowiedziano po posiedzeniu rządu w środę, 26 sierpnia. Zakaz ma obowiązywać od 29 sierpnia do 28 września.

Premier wyjaśnił, że nie jest planowane ograniczanie wjazdu na Ukrainę cudzoziemców, którzy mają zezwolenie na pobyt w tym kraju. Wjeżdżać będą także cudzoziemcy będący członkami różnych organizacji i misji międzynarodowych. - Biorąc pod uwagę poziom zachorowalności, musimy chronić naszych współobywateli i odpowiadać przed naszymi zagranicznymi partnerami - powiedział przed posiedzeniem rządu.

Zakazem nie będą objęte także osoby wjeżdżające na Ukrainę tranzytem, kierowcy pojazdów ciężarowych, instruktorzy państw członkowskich NATO, zaproszeni działacze kulturalni oraz „szereg innych kategorii osób”.

Uprawnieni do wjazdu na Ukrainę, mimo decyzji rady ministrów, będą też obywatele Białorusi, w związku z sytuacją polityczną w tym kraju. Wyjątek został wprowadzony na polecenie prezydenta Wołodymyra Zełenskiego o udzieleniu wsparcia obywatelom Białorusi, w przypadku ubiegania się o pobyt na Ukrainie.

Na Ukrainie w ciągu ostatniej doby zanotowano 1670 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Łączna liczba zakażonych to ponad 110 tys. przy czym rekordowe przyrosty notuje się tam w ostatnim czasie. Z powodu Covid-19 do tego pory zmarło na Ukrainie 2 318 chorych.

Ukraiński rzad podjął także szereg innych decyzji, wprowadzających ograniczenia na terytorium kraju. Do końca listopada przedłużono kwarantannę, w części regionów zaostrzono obostrzenia, ze względu na rosnącą zachorowalność na Covid-19. W „zielonych” strefach zabroniona będzie działalność dyskotek, lokali rozrywkowych i klubów nocnych. Koncerty będą mogły organizować tylko instytucje kultury (z wyjątkami).

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA