fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Australia: Druga fala COVID-19 - godzina policyjna w Melbourne

AFP
Władze australijskiego stanu Queensland w środę ogłosiły, że zamkną granicę ze stanem Nowa Południowa Walia, aby powstrzymać drugą falę COVID-19. Tymczasem drugie największe miasto Australii, Melbourne, zaostrza reżim kwarantanny.

Od północy w środę, w związku ze wzrostem liczby zakażeń COVID-19, władze stanu Wiktoria, w którym znajduje się Melbourne, wprowadzają w nocy godzinę policyjną, zaostrzają ograniczenia dotyczące swobody przemieszczania się i nakazują większości przedsiębiorstw wstrzymanie działalności.

Inne stany Australii sięgają po nowe obostrzenia, aby przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się koronawirusa ze stanu Wiktoria.

W Australii wykryto jak dotąd 18729 zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. Z powodu COVID-19 w liczącym 25 mln mieszkańców kraju zmarły 232 osoby.

Obecnie kraj boryka się jednak z nawrotem epidemii skupionym wokół stanu Wiktoria. W ciągu ostatniej doby koronawirusa miano tam wykryć u ponad 700 osób - podają australijskie media.

W ramach walki z rozprzestrzenianiem się epidemii szefowa rządu Queensland, Annastacia Palaszczuk ogłosiła, że od soboty na teren stanu nie będą mogli wjeżdżać mieszkańcy Nowej Południowej Walii i stolicy kraju, Canberry. Queensland już wcześniej zamknęło granicę przed mieszkańcami stanu Wiktoria.

- Widzimy, że sytuacja w stanie Wiktoria się nie poprawia i nie zamierzamy czekać, aż sytuacja w Nowej Południowej Walii się pogorszy. Musimy działać - oświadczyła Palaszczuk.

Po dwóch miesiącach bez wykrycia lokalnych zakażeń koronawirusem w stanie Queensland zakażenie wirusem wykryto najpierw u dwóch osób, które wróciły do stanu z Melbourne, a następnie już na terenie Queensland wykryto trzy lokalne zakażenia.

- Jest jasne, że Australia doświadcza drugiej fali COVID-19. Nie stać nas na to, by druga fala dotarła do Queensland - oświadczył wicepremier stanowego rządu, Steven Miles.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA