fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Hongkong: Nowa fala COVID-19. Restauracje i siłownie zamykane

AFP
Od północy z wtorku na środę w Hongkongu obowiązywać będzie nakaz noszenia masek w środkach transportu publicznego, zamknięte zostaną też restauracje, które będą mogły jedynie serwować jedzenie na wynos po godzinie 18 - informuje Reuters.

Środki te zostaną wprowadzone w związku z trzecią falą koronawirusa w mieście (wcześniej wprowadzano je przy dwóch pierwszych falach). Władze ostrzegają, że istnieje bardzo wysokie ryzyko pojawienia się dużego ogniska koronawirusa w Hongkongu.

Za złamanie nakazu noszenia masek w środkach transportu publicznego będzie grozić grzywna w wysokości 5000 dolarów hongkońskich (ok. 645 dolarów).

Szefowa administracji Hongkongu Carrie Lam ogłosiła w poniedziałek, że władze wprowadzą zakaz gromadzenia się w miejscach publicznych w grupach liczących więcej niż 4 osoby (obecnie dopuszczalne są zgromadzenia liczące 50 osób).

12 typów przedsiębiorstw - w tym siłownie - zostaną zamknięte na tydzień.

Władze Hongkongu ostrzegają, że w mieście może dochodzić do "cichej transmisji" koronawirusa w związku z pojawianiem się zakażeń wirusem SARS-CoV-2, których źródło jest nieznane.

W poniedziałek w Hongkongu wykryto 52 zakażenia koronawirusem, w tym 41 lokalnych zakażeń. Od stycznia w Hongkongu wykryto 1522 zakażeń koronawirusem i 8 zgonów z powodu COVID-19.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA