fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

W Pakistanie więcej zakażeń niż w Chinach

AFP
W Pakistanie w ciągu doby stwierdzono 4801 zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 - łączna liczba zakażeń wirusem w tym kraju wzrosła tym samym do 85624, co oznacza, że w Pakistanie wykryto więcej zakażeń niż w Chinach kontynentalnych.

Liczba zgonów z powodu COVID-19 wzrosła w ciągu doby o 82 - do poziomu 1770. W Chinach w wyniku COVID-19 zmarły, według oficjalnych danych, 4634 zgony z powodu zakażenia koronawirusem.

Na początku maja Pakistan - z przyczyn gospodarczych, na co wskazywał premier kraju Imran Khan - zaczął łagodzić reżim kwarantanny. Rząd Pakistanu tłumaczy obecnie, że liczba zakażeń szybko rośnie ze względu na coraz większą liczbę przeprowadzanych w kraju testów na obecność koronawirusa.

Mimo wzrostu liczby zakażeń Khan zapowiedział, że jego rząd pracuje nad ponownym otwarciem branży turystycznej w kraju. Na razie restauracje i hotele w Pakistanie nadal są zamknięte.

W Azji najbardziej dotkniętym obecnie koronawirusem krajem są sąsiadujące z Pakistanem Indie, gdzie stwierdzono ponad 200 tys. zakażeń i ponad 6 tys. zgonów z powodu COVID-19.

Źródło: CNN
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA