fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Walka z koronawirusem: Jedna trzecia osób w USA nadużyła środków czyszczących

AFP
Z sondażu przeprowadzonego krótko po wypowiedzi prezydenta Donalda Trumpa na temat wstrzykiwania środków czyszczących w celu walki z koronawirusem, ponad jedna trzecia Amerykanów nadużyła środków czyszczących i dezynfekujących, aby zapobiec infekcji.

Mycie żywności wybielaczem, stosowanie domowych środków czyszczących lub dezynfekujących na gołej skórze oraz celowe wdychanie lub połykanie tych produktów były jednymi z najczęściej zgłaszanych działań "wysokiego ryzyka" w ankiecie internetowej przeprowadzonej przez Amerykańskie Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC).

Badanie przeprowadzono na początku maja na grupie 502 dorosłych Amerykanów.

Pod koniec kwietnia prezydent Donald Trump zapytał naukowców, czy wprowadzenie środka dezynfekującego do ciała osób zakażonych koronawirusem może pomóc w oczyszczeniu organizmu z choroby. Jego pytanie wywołało przerażenie wśród ekspertów, a producenci domowych środków czystości musieli apelować do ludzi, by nie pili i nie wstrzykiwali sobie ich produktów.

Około 39% ankietowanych przyznało, że celowe stosowało co najmniej jednej z metod nie zalecanej przez CDC w celu zapobiegania zakażeniu koronawirusem.

Jedna czwarta badanych stwierdziła, że w ciągu poprzedniego miesiąca miała co najmniej jeden negatywny wpływ na zdrowie, który ich zdaniem wynikał ze stosowania tych produktów.

Źródło: NBC News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA