fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Otwierają się kina, teatry i siłownie

AFP
Znoszone są kolejne obostrzenia związane z walką z koronawirusem. Od soboty mogą działać instytucje kultury i siłownie, baseny, parki rozrywki. Można też organizować duże wesela.

Rząd zdecydował się wprowadzić w życie kolejny etap odmrażania. Od soboty mogą się otwierać kina, teatry, filharmonie, audytoria w domach kultury i cyrki. Widzowie muszą jednak nosić maseczki, a na widowni będzie można wypełnić do 50 procent miejsc.

Jednak decyzja o otwarciu kin czy teatrów należy do ich właścicieli i organizatorów. Część, na przykład multipleksy, zapowiedziała, że potrzebuje więcej czasu na przystosowanie obiektów do działania w nowych warunkach.

Działalność mogą też wznowić między innymi kluby fitness, siłownie, baseny i parki rozrywki.

Ministerstwo Rozwoju na swojej stronie internetowej opublikowało wytyczne, które skonsultowało z Głównym Inspektorem Sanitarnym, Ministerstwem Zdrowia i przedstawicielami firm z danych sektorów. „Przygotowaliśmy ponad 40 takich wytycznych, katalogów dobrych praktyk, w których mówimy przede wszystkim o utrzymaniu czystości w miejscach pracy, zabezpieczeniu pracowników, klientów, ale również protokole postępowania w przypadku pozytywnie zdiagnozowanego przypadku koronawirusa” - wyjaśniła wiceminister rozwoju.

Wytyczne np. dla siłowni i klubów fitness dopuszczają liczbę klientów w pomieszczeniach do 1 osoby na 10 m2. Zalecają umieszczenie informacji o maksymalnej liczbie ćwiczących oraz rozstawienie poszczególnych sprzętów w  odległości co najmniej 1,5 m od siebie.

Niezależnie od wytycznych nadal obowiązuje zasada zachowania 2-metrowej odległości od innych w przestrzeni publicznej, a jeśli ten dystans jest niemożliwy do utrzymania - należy zasłonić nos i usta. 

Od soboty można też organizować wesela, w których może wziąć udział do 150 uczestników.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA