fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Połowa Niemców boi się fryzjera

AFP
W poniedziałek niemieccy fryzjerzy po raz pierwszy od ponad sześciu tygodni będą mogli przyjmować klientów. Ale wiele osób nie jest przekonanych, by mimo poluzowania ograniczeń, wizyta w salonie w czasie epidemii była dobrym pomysłem.

Co czwarta osoba (25 procent), biorąca udział w sondażu YouGov, zleconym przez agencję DPA, stwierdziła, że ma „łagodne obawy”, by udać się do fryzjera, ale jednak się na to zdecyduje. 13 procent oceniło swoje obawy jako „poważne” lub „bardzo poważne”.

11 procent ankietowanych zapewniło, że absolutnie nie będzie się umawiać na strzyżenie, z powodu ryzyka zakażenia koronawirusem - wynika z badania.

Ankieterzy zapytali również, czy mieszkańcy Niemiec próbowali samemu się strzyc, w czasie gdy salony fryzjerskie były zamknięte, w związku z obostrzeniami. Okazało się, że na taki krok zdecydował się tylko co siódmy badany (14 procent).

Kolejne 11 procent szukało pomocy u znajomych. I to z dobrym skutkiem: 87 procent osób, które w ten sposób się obcinały, stwierdziło, że są albo „bardzo zadowoleni”, albo „raczej zadowoleni” z fryzury.

Według sondażu YouGov tylko 3 procent korzystających z amatorskich usług oceniło swoją fryzurę jako katastrofalną.

Źródło: rp.pl/ DPA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA