fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Brytyjski minister: Są pytania, na które Chiny muszą odpowiedzieć

AFP
- Chiny muszą odpowiedzieć na pytania ws. informacji, których udostępniały na temat epidemii nowego koronawirusa - stwierdził brytyjski minister obrony Ben Wallace w rozmowie z radiem LBC.

Minister zapytany na antenie radia LBC czy Chiny powinny udzielić odpowiedzi na pytania o to jak szybko poinformowały świat o skali kryzysu zdrowotnego, odparł: "Sądzę, że tak".

- Czas na autopsję nadejdzie, gdy będziemy mieli wszystko pod kontrolą i kiedy nasze gospodarki wrócą do normy - zaznaczył.

- Chiny muszą być otwarte i transparentne w sprawie tego, nad czym się pochylamy, w sprawie ich niedociągnięć, ale także sukcesów - podkreślił.

W niedzielę sekretarz stanu USA Mike Pompeo stwierdził, że istnieją dowody, iż wirus pochodzi z chińskiego laboratorium w Wuhan.

- Najpierw przez to przejdźmy - stwierdził tymczasem Wallace. - Według mnie spekulowanie czy rozmawianie o Chinach lub kimkolwiek innym nie pomoże nam w walce z koronawirusem - podkreślił. Dodał, że z epidemii "trzeba wyciągnąć lekcję", ale należy to zrobić "po tym wydarzeniu".

Chiny kategorycznie zaprzeczają takim oskarżeniom. Większość ekspertów ds. ochrony zdrowia podkreśla, że nie ma żadnych przesłanek, by twierdzić, że wirus powstał w wyniku działań człowieka.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA