fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Niemcy: Zakażeń 10 razy więcej niż wynika z oficjalnych danych?

AFP
Zdaniem naukowców z Uniwersytetu w Bonn rzeczywista liczba zakażonych koronawirusem w Niemczech jest ponad 10-krotnie wyższa niż wynika z oficjalnych danych - informuje Reuters.

Badacze opierają swoje szacunki na badaniach przeprowadzonych w jednym z miasteczek najbardziej dotkniętych przez epidemię koronawirusa SARS-CoV-2 w Niemczech.

Wstępne wyniki badania, które nie zostało jeszcze opublikowane, a artykuł na jego temat czeka na recenzję naukową, służą jako przypomnienie o groźbie związanej z zakażeniami, których źródłem są niezidentyfikowani nosiciele wirusa, z których wielu nie ma żadnych symptomów COVID-19.

Od poniedziałku w Niemczech rozpoczyna się łagodzenie obostrzeń - w nowym reżimie sanitarnym otwarte zostają muzea, salony fryzjerskie, kościoły oraz kolejne fabryki samochodów.

Uczeni z Bonn uważają, że zakażonych koronawriusem w Niemczech musiało być ok. 1,8 mln osób - ponad 10 razy więcej niż wynika z oficjalnych danych (mówią o niespełna 170 tys. zakażeniach).

Zespół badaczy kierowany przez Hendrika Streecka i Gunthera Hartmanna podkreśla, że wyniki badania "mogą pomóc w udoskonaleniu modeli pozwalających oszacować w jaki sposób wirus się rozprzestrzenia".

Zespół badaczy z Bonn przebadał próbki krwi i wymazy z jamy nosowo-gardłowej pobrane od 919 losowo wybranych mieszkańców Heisenberg, położonej w pobliżu granicy z Holandią gminy, która była pierwszym dużym ogniskiem wirusa w Niemczech.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA