fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Włochy: Ogólnonarodowa kwarantanna będzie przedłużona do 13 kwietnia

AFP
Ogólnonarodowa kwarantanna wprowadzona we Włoszech 9 marca w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 zostanie przedłużona do 13 kwietnia - oświadczył na forum włoskiego Senatu minister zdrowia Włoch Roberto Speranza.

W całym kraju wychodzenie z domów jest możliwe tylko w ściśle określonych przypadkach, gospodarka Włoch praktycznie została wstrzymana, zamknięte są szkoły, restauracje i obiekty sportowe.

- Nie możemy dać się zmylić pierwszym pozytywnym sygnałom i ogłosić: droga wolna. Dane pokazują, że jesteśmy na właściwej ścieżce i drastyczne decyzje, jakie podjęliśmy, przynoszą owoce - powiedział Speranza w Senacie.

We wtorek liczba nowych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 w kraju spadła do 4053. Liczba zgonów utrzymuje się na poziomie powyżej 800.

- Bitwa przeciwko wirusowi będzie jeszcze bardzo długa - dodał Speranza.

Włochy były pierwszym krajem w Europie, który wprowadził tak poważne restrykcje dotyczące kontaktów społecznych, w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Trzy dni po decyzji rządu Włoch, by uczynić cały kraj "czerwoną strefą", polski rząd podjął decyzję o zamknięciu wszystkich szkół, przedszkoli i uczelni w kraju.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA